Trening zaczynamy od samego początku, a więc od przyzwyczajenia papugi do szelek. Potem trenujemy zakładanie. Wszystko bez łamania psychiki czyli bez zakładania na siłę i czekania aż papuga "przyzwyczai się". Bez rzucania się przez papugę, bez gryzienia i bez stresu. Cały trening prowadzony jest jedynie pozytywnymi metodami. Jest to trening, który prowadzi do tego, że papuga pozwala sobie założyć szelki i spokojnie w nich siedzi. Nie jest to pokazanie jak zakładać szelki, bo to jest opisane w instrukcji producenta. Choć oczywiście to też w czasie treningu pokażę. Trening jest prowadzony oczywiście na żywych papugach.

Czas trwania: około 3-4 miesiące. Trening będzie prowadzony w dwóch etapach, każdy z etapów to inny rodzaj treningu. Całość składa się z tylu sesji, ile będzie potrzebne aby papuga mogła wychodzić na zewnątrz na smyczy.

Cena: 300 zł. Możliwość zapłaty w dwóch ratach. Połowa na początku, a druga połowa po pierwszym etapie treningu. Jeśli ktoś będzie niezadowolony z treningu, to na tym etapie może zrezygnować.

Trening przeznaczony jest jedynie dla papug, które tolerują dotyk na ciele i pod skrzydłami. Jeśli papuga nie toleruje dotyku, to najpierw potrzebny będzie trening akceptacji dotyku. Cena takiego treningu to 100 zł.

Ze względu na charakter treningu liczba osób, które mogę przyjąć jest ograniczona.

UWAGA: nie pomagam w treningu małych papug oraz nimf. Uważam, że dla nich żadne szelki się nie nadają, a ponadto wychodzenie z nimi na smyczach nie ma sensu.

Szelki, które zalecam, to Aviator i JMK (czeskie szelki sprzedawane na grupach na FB - kontakt na priva). Do treningu zalecam posiadanie maskotki papugi o wielkości zbliżonej do wielkości papugi, z którą będziemy trenować.