Wzbogacenie środowiskowe: SKRZYNIA Z RÓŻNOŚCIAMI


Skrzynia z różnościami to tak naprawdę magazyn małych zabawek, które papugi biorą do łapek i dlatego jest to element wzbogacenia dla gatunków, które chwytają przedmioty do łapki.

W skrzyni (może nią być jakikolwiek pojemnik, od tekturowych pudełek, poprzez drewniane skrzynie po plastikowe pojemniki) umieszczamy najróżniejsze drobne przedmioty i zabawki, a także elementy z rozwalonych większych zabawek. W skrzyni może być po prostu wszystko. Jedynym warunkiem, jak zawsze, jest to, że muszą być to przedmioty bezpieczne. Będą to więc naturalne przedmioty (kawałki drewna, szyszki, korki, niewielkie drewniane akcesoria kuchenne), plastikowe (zabawki dla papug, niemowląt i małych dzieci, plastikowe nakrętki), drewniane elementy starych zabawek dla papug, drobne małe zabawki. Całość możemy umieścić w kolorowym papierowym wypełniaczu.

Drobne zabawki do łapki są bardzo potrzebnym elementem w codziennym życiu papug, rozwijają zdolności manualne papug oraz koordynację łapka - dziób. Wygrzebywanie zabawek ze skrzyni daje też papugom zajęcie na dłuższy czas.

Wielkość skrzyni zależy w dużej mierze od wielkości papugi. Dla dużych ar najlepsza będzie przenośna piaskownica dla dzieci