Stojak w kształcie dużej litery T (stąd nazwa).
Jest kilka przedmiotów, które warto mieć i wykorzystywać w czasie treningu. Jedną z takich rzeczy jest stojak T - najbardziej typowy stojak do treningu papug.
Oczywiście może być także normalnym, codziennym stojakiem dla papug. Wielkość stojaka zależy od wielkości papugi. Z powodu braku podparcia na brzegach poziomej żerdzi, dla większych papug stojak musi mieć masywną podstawę, w przeciwnym razie może wywrócić się w czasie jak papug ląduje czy zrywa się z niego do lotu.
Przy niektórych treningach dobrze aby pozioma żerdź była dłuższa.
Mały stojak T można postawić na wadze i dopiero na nim stawiać papugę, którą ważymy. Często jest to lepsza opcja niż stawianie papugi bezpośrednio na szalce wagi.
Stojak T bez podstawy można wykorzystywać jako żerdź, którą podajemy papugom aby na nią weszły zamiast wchodzić na rękę (np. w przypadku papug, które boją się rak lub dziobią w ręce).
Stojak T może być wykonany z różnych materiałów, należy jedynie unikać metalowych prętów jako poziomej żerdzi. W przypadku dużych papug i dłuższej poziomej żerdzi można użyć dwóch pionowych podpór z każdego końca poziomej żerdzi. Nie będzie to wtedy stojak T, ale będzie spełniał tą samą funkcję.