Zanim zaczniemy myśleć o treningu papug, ich zachowaniu i ewentualnych problemach, musimy umieścić papugę w odpowiednim i bezpiecznym dla niej środowisku.
Pamiętajmy, że nasz dom, to środowisko papugom zupełnie obce i tak naprawdę wrogie. One są stworzone do życia w lasach, dżunglach i sawannach, a nie w pokojach.
W domach czyha na ptaki wiele zagrożeń. Im więcej z nich będziemy znali, a znając eliminowali z otoczenia papug, tym będą one bezpieczniejsze, a my dłużej będziemy mogli cieszyć się z wspólnego życia.
Dzisiaj chciałabym przedstawić swój nowy projekt: stronę, która za jakiś czas będzie katalogiem zagrożeń dla papug. Będę tam pisała o zagrożeniach w naszych domach, a także o niebezpiecznych zabawkach i akcesoriach dla papug. Będę też udostępniała posty z innych stron ostrzegające przed jakimś zagrożeniem. W ten sposób zobaczycie, że zagrożenie jest realne.
Zachęcam do obserwacji strony i codziennego czytania postów (będą codziennie dodawane). Ta strona może kiedyś uratować życie Waszej papugi. I wierzcie mi, że nie jest to patetyzm i przesada.
Papugi - zagrożenia i niebezpieczeństwa